Żyjemy w świecie, który zagraża naszym małżeństwom, naszym rodzinom i naszym dzieciom. Żyjemy w kulturze, która odrzuca prawdę Biblii, która wykpiwa biblijną moralność, gloryfikuje seks i przemoc oraz śmieje się z pijaństwa i chamstwa. Żyjemy w społeczeństwie, które w znacznym stopniu odrzuca zarówno prawdę, jak i moralność, społeczeństwie, które z jakiejś przyczyny utraciło zdolność do określenia, co jest prawdziwe i słuszne. Żyjemy w społeczeństwie, w którym prawda stała się kwestią gustu, a moralność została zastąpiona przez indywidualne preferencje.

Pomyślałem, że powyższe słowa wypowiedziane przez Josha McDowella, doskonale nadają się na wstęp. Nie da się ukryć, iż ciąży na nas olbrzymia odpowiedzialność. Jesteśmy odpowiedzialni za nasze rodziny, naszych współmałżonków i nasze dzieci. Jesteśmy ich ziemskimi przewodnikami do świętości, do życia wiecznego. Trwanie w nauce Chrystusa, w miłości i odpowiedzialności małżeńskiej i rodzicielskiej we wspólnej drodze do świętości, kiedy zdemoralizowany świat chyli się ku upadkowi, a wszyscy wokół śmieją się z nas, jest zadaniem nie tyle trudnym, co ekstremalnym. W dość szczególny sposób powyższe słowa potwierdzają statystyki, które w niektórych momentach dają do myślenia, a w innych wręcz przerażają.

W odruchu swojego sprzeciwu postanowiłem stworzyć stronę, która będzie pomagała rodzinom w utrzymywaniu się na właściwej drodze. Szeroko pojęta ewangelizacja rodziny jest celem przewodnim. Wszelkie zamieszczane tutaj treści będą odnosiły się tylko i wyłącznie do tematyki rodziny, małżeństwa i rodzicielstwa. Starałem się stworzyć taką konstrukcję strony, aby była ona nie tylko czytelna i łatwa w odbiorze, ale aby mogła choć w najmniejszym stopniu dotknąć każdego fragmentu życia rodziny chrześcijańskiej. Oczywiście strona jest dla wszystkich i jeśli dzięki niej jakaś niechrześcijańska rodzina postanowi powierzyć swoje życie Jezusowi, tym większa będzie moja radość. Na stronie możecie znaleźć różnego rodzaju materiały mp3 i video z konferencjami, wykładami i rekolekcjami ludzi, którzy swoje życie poświęcili Bogu i rodzinie. Wszelkiego rodzaju wartościowe słowo pisane, jak artykuły, wywiady, dokumenty Kościoła, polecane książki i filmy a także aktualne wiadomości z kraju i ze świata. Wszystko to jednak będzie ściśle dotyczyło rodziny. Na stronie zamieszczone zostały także informacje z organizowanych, spotkań, konferencji, rekolekcji, wykładów itp. organizowanych przez różnego rodzaju wspólnoty, fundacje, domy rekolekcyjne itp. Rodziny, które aktualnie przechodzą przez mniejsze lub większe sytuacje kryzysowe, będą mogły na stronie znaleźć różnego rodzaju katolickie poradnie rodzinne. Nasza strona internetowa będzie na bieżąco aktualizowana. Liczymy także na pomoc z Państwa strony. Jeśli uznacie, że macie jakąś informację, którą warto zamieścić na stronie (ważna wiadomość, polecana książka lub film, sprawdzona poradnia katolicka) napiszcie do nas. Postaramy się odpowiedzieć na każdą wiadomość.

Na koniec, wszystkim rodzinom, które pomimo braku jakiegokolwiek wsparcia z zewnątrz niestrudzenie wspólnie dążą do świętości, pragnę przypomnieć słowa naszego Taty: Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat (J 16,33)

słowa kluczowe: wierność w małżeństwie, podejmij wyzwanie, pulikowski rekolekcje 2013, miej odwagę kochać pdf, dla mojej córki, pulikowski mp3, jacek pulikowski rekolekcje, ogniotrwały film,
marguerite peeters gender, jak powinna wyglądać modlitwa