Przedpokój to miejsce bardzo często niedoceniane, a w zasadzie niedostrzegalne przez osoby aranżujące swoje mieszkania. Traktowanie go po macoszemu niestety z czasem “wyjdzie w praniu”, ponieważ paradoksalnie przedpokój jest miejscem, które w ciągu dnia przemierzamy wielokrotnie. I nierzadko brakuje nam w nim miejsca oraz funkcjonalnych mebli. Czy można praktycznie rozwiązać kwestię przedpokoju, by nie rezygnować z wygody, a jednocześnie nie być zmuszonym do powiększania jego przestrzeni kosztem innych pomieszczeń? Tak, to możliwe!

W ciasnym przedpokoju należy możliwie jak najskrupulatniej wykorzystać dostępne wolne przestrzenie na ścianie – te, które nie będą kolidowały z drzwiami do innych pomieszczeń. Warto umieścić na przykład regały czy liczne mniejsze i większe wieszaki na ubrania, kapelusze czy klucze. Dzięki nim zorganizujemy przestrzeń w przedpokoju. Ale najważniejsze są szafki na buty i odzież wierzchnią, które zajmują większą część przedpokoju. Dobrym rozwiązaniem są szafy z drzwiami przesuwnymi – oszczędzają one przestrzeń i są zabudowane do samej góry, więc wykorzystują całą dostępną ścianę. To one są najczęściej wybierane do niewielkich przedpokojów.

Ciekawym trickiem oszczędzającym miejsce, w przy tym fajnie wyglądającym, są szafy obrotowe – mają one zewnętrzną gładką powierzchnię, którą można wykorzystać na przykład do przytwierdzenia wieszaków na ubrania, oraz otwieraną wewnętrzną szafę – na przykład z półkami na buty lub wieszakami na ubrania. Szafy do przedpokoju, którego wymiary nie pozwalają zbytnio zaszaleć, są nieco lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne komody na buty. Wysoka szafa pomieści w sobie zarówno regały na buty, jak i wieszaki na odzież wierzchnią, usytuowane nad nimi, nie tracąc wiele przestrzeni. Szafy, które są stosunkowo płytkie, ale za to wysokie, doskonale sprawdzają się do przedpokojów, w których trzeba oszczędnie dysponować dostępną przestrzenią. Nierzadko w dobrze zorganizowanym przedpokoju udaje się jeszcze zmieścić niewielką komodę lub ławę, przy której można wygodnie zmieniać buty.