Origami modułowe dla początkujących

Origami modułowe dla początkujących.

Od czego zacząć przygodę z origami modułowym? Najlepiej na początku rozpocząć od nauki składania pojedynczych modułów. Co to jest moduł? Jest to jedna z wielu części, z której składają się te wszystkie cuda z origami modułowego. Moduł ma kształt trójkącika.
Aby przygotować jeden moduł będą nam potrzebne: kartka papieru A4, nożyczki. Kartki mogą być dowolnego koloru, to zależy co będziemy chcieli finalnie stworzyć z origami. Jeżeli chodzi o grubość kartki to najlepiej wybrać tą cienką, będzie łatwiej składać moduł.
Kartkę A4 dzielimy na 6 równych pasków i rozcinamy je. Następnie każde z tych pasków przecinamy na pół i już mamy gotowe karteczki do składania modułów. Trzeba teraz tylko odpowiednio je zgiąć. Nie jest to wcale takie trudne, wystarczy trochę praktyki i cierpliwości.

Nasz mały prostokącik zginamy wzdłuż na połowę.
Następnie jeszcze raz w drugim kierunku.
Boki karteczki zaginamy do środka.
Następnie odwracamy naszą karteczkę na drugą stronę.
Boki zaginamy do środka.
I do góry.
Powinien powstać nam mały trójkącik.
Na koniec zaginamy go jeszcze raz na pół i gotowe.

Z powstałych modułów możemy teraz wykonywać przeróżne figury: bombki, misie, choinki, smoki, sowy, gwiazdy, koszyki, łabędzie i wiele wiele innych.
Origami modułowe dla początkujących – to naprawdę świetna zabawa! Wystarczy trochę czasu i chęci, a możemy wyczarować przepiękne kompozycje. Możemy nimi ozdobić nasze wnętrze lub podarować bliskiej osobie. Origami modułowe dla początkujących to także fantastyczne zajęcie dla naszych pociech. Możemy razem z dziećmi tworzyć wszelakie figury rozwijając przy tym i kreatywność i ćwicząc cierpliwość.