Aktywne wczasy, czy to możliwe?
Nie jeden z nas po sezonie spędzonym w pracy, w biurze – ciepłym pomieszczeniu zazwyczaj ze słabo działającą klimatyzacją ma po prostu dość…

Pragniemy tylko jednego – błogiego lenistwa, które wiąże się z niezbyt wygórowanymi żądaniami odnośnie wczasów czy też ogólnych form wypoczynku. Jesteśmy wręcz skazani na oferty przygotowane na szybko, niezbyt przemyślane, które mają zadowolić tych znużonym życiem. Czy musi tak być?

Oczywiście, że nie! Badania dowodzą o tym, że aktywny wypoczynek zdecydowanie lepiej przygotowuje organizm do kolejnej batalii z przełożonymi czy też ogólniej rzecz ujmując – regeneruje organizm w lepszym stopniu. Loty na Teneryfe, Sycylię czy też Sardynię są zatem nie tylko jedną z opcji do błogiego leżenia na plaży – owszem, to kuszące, ale tak naprawdę nie wprowadza w nasze życie niczego nowego.

Organizm zaś potrzebuje adrenaliny i nowych doznań – dlatego skaczemy na spadochronach, nurkujemy w głębinach czy też najzwyczajniej w świecie rywalizujemy ze sobą. Pomyśl o tym, planując wakacje!