Być może wyda się to komuś wydać zdumiewające ale Rewal jest kąpieliskiem nadmorskim które jako ostatnie pośród wypoczynkowych kurortów gminy otrzymał ekskluzywny certyfikat Błękitna Flaga.

Starania władz Rewala o ten znakomity certyfikat w przeszłości były skazane na przegraną przez wzgląd na niewystarczająca infrastrukturę turystyczną w bliskim sąsiedztwie plaży. Chodzi tu o szeroko rozumiane promowanie ochrony środowiska, o tzw bezpieczne wejścia na plażę, zapewnienie czystości, zapewnienie toalet i sanitariatów itp, zdefiniowanie plaży strzeżonej itp. W 2012 roku udało się władzom kurortu spełnić surowe uwarunkowania międzynarodowego wyróżnienia i odznaczenie Błękitna Flaga – gwarancja bezpiecznego plażowania w harmonii z naturalnym środowiskiem, zawisła nad rewalską plażą.

Na nadaniu certyfikatu zyskał niewątpliwie cały kurort a w szczególności centrum Rewala i dzielnica nadmorska. Teraz można tam bez problemu przysiąść i zrelaksować się, odpocząć na licznych ławeczkach, oglądać osobliwe stalowe rzeźby prezentujące wieloryby i pozwolić dzieciom bawić się wśród ciekawych fontann.

Niepodważalną atrakcją jest także przylegający do wybrukowanego placu w centrum Rewala imponujący i szeroki taras widokowy tuż nad samą plażą. Z tarasu można podziwiać uroki polskiego morza a także brzeg morski ciągnący się aż po linię horyzontu. Taras widokowy wypełnia się turystami przez cały dzień ale wyjątkowo oblegany jest wieczorami kiedy to podziwiać możemy gasnące słońce nad linią horyzontu.