Wicie jest to piękna nadmorska miejscowość. Cicha okolica, ładne widoki, zaledwie dwieście metrów od piaszczystej plaży nieopodal morza. To są główne zalety tej miejscowości.

Często zatrzymują się w niej turyści, którzy spędzają swoje wakacje czy urlop itp. nad Morzem Bałtyckim. Jest to dobre lokalizacja dla właśnie takich turystów poprzez wzgląd między innymi właśnie na te plusy jakie już zostały wymienione (czyli cicha okolica i tak dalej). W miejscowości Wicie domki letniskowe można wynająć za niewielkie pieniądze. Nie trzeba być bardzo bogatym turystą, aby znaleźć tu schronienie i miejsce do snu. Dobre warunki, niskie opłaty.

Także gdyby ktoś chciał spędzić kilka czy kilkanaście dni (a nawet więcej) nad Morzem Bałtyckim w lato i nie tylko, to miejscowość Wicie może być dla niego dobrą lokalizacją na zatrzymanie się. Pamiętajcie o tym. Spokojne okolica, w której odnajdziecie domki 4-osobowe, 5-osobowe i tym podobne. Ładne otoczenie, dużo zieleni, przyjemne dla oka widoki. Sprawdź sami.