Rower był na początku całkiem bezużytecznym wynalazkiem. Z czasem i wieloma udoskonaleniami stał się jednym z prawdziwych i bardzo lubianych środków transportu. Nie można przewieźć rowerem wielkiej ilości bagażu ale dla nas samych to wspaniała możliwość na szybki przemieszczanie się, poprawę zdrowia i samopoczucia,na rozrywkę i hobby.

Rower wcale nie jest drogim sprzętem. Można dokonać zakupu już za kilkaset złotych. Bardzo dobry sprzęt do wypraw górskich jest oczywiście o wiele droższy ale dla potrzeb zwykłego Kowalskiego niepotrzebny. Odpowiednie ustawienie siodełka to podstawa. Najważniejsze by nasze kolana podczas jazdy prostowały się całkowicie przy utrzymaniu pozycji siedzącej na rowerze. Ponadto nie możemy przecież ustawić siodełka zbyt wysoko.

Na rowerze można zrobić dziennie bardzo wiele kilometrów. Zależy to od naszych sił, zdrowia i przede wszystkim chęci. Z siodełka można podziwiać krajobrazy wokół. Jazda na rowerze to fantastyczny sposób na relaks i aktywny wypoczynek. Pamiętajmy tylko, że o sprzęt, także o rower należy odpowiednio zadbać.