Terapia przez prowadzenie bloga

Zdarzają się w życiu takie momenty, gdy czujemy się zagubieni i nie mamy pojęcia, jaki powinien być nasz następny krok. Powodem może być zmiana miejsce zamieszkania, rozstanie z bliską osobą, utrata pracy – praktycznie cokolwiek. Jak sobie w takiej sytuacji poradzić? Jak, chociaż na chwilę, oderwać się od zmartwień?

Jednym z rozwiązań może być prowadzenie bloga. Jeżeli nigdy dotąd nie publikowaliśmy w sieci, to dobrym początkiem będzie wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego. Wbrew pozorom, wcale nie musimy uczyć się systemu HTML, ani zapamiętywać trudnych formułek. Wystarczy nam podstawowa znajomość wordpress – wspomniany program jest bardzo prosty w obsłudze, a opanowanie go nie zajmuje dużo czasu. Nawet jeśli w ogóle nie znamy się na komputerach, bez problemu sobie poradzimy.

Oddając się codziennemu publikowanie postów, zdystansujemy się do naszych problemów, i może, przy okazji, nauczymy się czegoś nowego. Wkrótce przekonany się, że blog nie zabiera zbyt dużo czasu, za to dostarcza całą masę frajdy!