Lodowiska można znaleźć w niemal każdym większym mieście naszego kraju. Na wielu z nich odbywają się zawody i mecze lig hokejowych. Niemal każdy klub ma własną tafle. Dzieci i dorośli mogą przychodzić dopingować swoich ulubieńców, najmłodsi mogą trenować i brać udział w konkursach. Jednym z najlepszych, a czasem najzabawniejszych sposobów spędzania wolnego czasu i rozrywki jest jazda na łyżwach.

Jazdy na łyżwach najlepiej nauczyć się od najmłodszych lat. Zabierz swoje pociechy jak najprędzej na lodowisko, pamiętaj, że jeśli chcesz zapisać swoje dzieci do klubu muszą one przejść najpierw badania lekarskie, które polegają na ocenia stanu i budowy kości.

Nie kupuj drogich łyżew dla maluchów, chyba, że naprawdę nie masz na co wydawać pieniędzy. Łyżwy można zakupić od starszego kolegi, lub nawet lepiej, wypożyczyć na samym lodowisku. Dzieci muszą jeździć w kaskach i dobrą inwestycją byłby zakup naramienników i nakolanników.

Jazdę na łyżwach można połączyć latem z jazdą na rolkach lub desce. To świetny sposób na zabawę, hobby czy nawet sport wyczynowy.