rp_podroze2.jpgTurystyka stanowi tradycyjnie jedną z głównych branż w Egipcie, która generowała najwięcej dochodów. Zmieniło się to w czasie rewolucji, kiedy to zanotowano olbrzymi spadek dochodów z turystyki. Sytuacja w kraju od czasu obalenia prezydenta Hosniego Mubaraka cechuje się dużą niestabilnością. W początkowych latach po rewolucji turyści czuli się jednak w Egipcie dość bezpiecznie. Teraz się to zmienia. Wydarzenia takie jak zamach bomowy na turystyczny autokar, w którym zginęły cztery osoby, czy pogróżki dżihadystycznego ugrupowania Ansar Bajt al-Magdis skierowane do obcokrajowców z pewnością nie zachęcają do odwiedzenia Egiptu.

Turyści w trosce o swoje życie rezygnują ze zwiedzenia piramid i wybierają inne kierunki, mimo iż biura podróży bardzo obniżyły ceny.
Również polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu, również do resortów wypoczynkowych, takich jak Sharm el Sheikh, Hurghada, Tabie, Nuwajbie i Dahab, które do tej pory cieszyły się olbrzymią popularnością wśród turystów.