turystyka (16)Królestwo Maroka to z jednej strony błękitne fale oceanu Atlantyckiego i dzikie plaże, z drugiej skute lodem szczyty gór Atlas a pomiędzy nimi rozciągają się gorące piaski pustyni?a oprócz tego duża ilość egzotycznych dla Europejczyków budowli, choćby takich jak imponujący meczet Hassana II w Casablance czy wybrzeże portowe w Al.- Dżadida? niesamowite wrażenia sprawiają także daktylowe plantacje u podnóży gór Atlas czy hotelowe plaże w Agadirze, gdzie przed palącym słońcem można się schować pod daszkami z liści palmowych.
Koniecznie trzeba w Maroku odwiedzić sułtański pałac Dar-el-Makhzen wybudowany przez Mulaja Ismailia, gdzie dziś jest muzeum i posłuchać anegdotek o jego mieszkańcach (podobno Ismail miał ponad 800 dzieci z 500 kobietami ze swojego haremu.
Sklepiki z pamiątkami na starówce w Meknes ( i w innych miejscowościach Maroka także) zachwycają kolorami i różnorodnością towarów a wieczory tutaj pełne są gwaru, muzyki, kuglarzy i zaklinaczy węży a także treserów sympatycznych małpek?i aromatów wschodnich potraw?