Prędzej czy później każdy z nas zmierzy się z problemem zakupu bądź wynajęcia mieszkania. Wbrew pozorom wybór pomiędzy tymi dwoma możliwościami wcale nie jest łatwy, a sam rynek nieruchomości jest na tyle obszerny, że poruszanie się po nim przysparza niewprawionym osobom wielu dodatkowych kłopotów.
Zakup mieszkania będzie najprawdopodobniej najlepszym rozwiązaniem, jeśli mamy zamiar osiedlić się gdzieś na stałe. Niestety, obecne ceny nieruchomości są dość wysokie, a co za tym idzie, większość z nas celem ich zakupu jest zmuszona związać się z bankiem kredytem hipotecznym na długie lata, co może być problemem dyskwalifikującym ten wariant.
Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy mamy zamiar zostać w obecnym miejscu zamieszkania, wybierzmy wynajem. W ten sposób pozostaniemy mobilni i nie będziemy musieli martwić się o swoją własność podczas naszej nieobecności.
Następnym krokiem jest już tylko wybór odpowiedniej dla nas nieruchomości. Dobierając najlepszy możliwy rozmiar i lokalizację możemy być pewni, że będziemy zadowoleni z efektów.