Czy wynajmowanie mieszkania może być lepsze od zakupu na własność wymarzonej nieruchomości? Oczywiście – wszystko zależy od tego, jak wyobrażamy sobie naszą przyszłość i czego dokładnie oczekujemy.
Zaletą wynajmu będzie na pewno możliwość przeprowadzki w dowolnej chwili w dowolne miejsce na świecie. Co jeszcze istotniejsze – robiąc to, nie musimy zamartwiać się potem o stan naszej nieruchomości, pozostawionej samej sobie, lub – co gorsza – w rękach nieodpowiednich wynajmujących. Jedynym problemem będzie po prostu znalezienie nowego mieszkania.
Jeżeli nie chcemy również brać kredytu na wiele lat i spłacać olbrzymich odsetek, rozwiązanie to wydaje się wręcz idealne. Obecnie ceny nieruchomości w większych miastach kształtują się na poziomie ok. 4500 – 5000 złotych za metr kwadratowy, co siłą rzeczy oznacza, że prawie nikt z nas nie jest w stanie zakupić sobie mieszkania na własność za gotówkę.
Najważniejszym czynnikiem jest jednak to, abyśmy mieli gdzie mieszkać i czuli się w danym miejscu dobrze. Jeżeli musimy się wyprowadzić, a nie jesteśmy w stanie znaleźć żadnej nieruchomości na sprzedaż, która zaspokajałaby nasze potrzeby – śmiało wybierzmy wynajem.