Ile kosztuje nagrobek?

Osoby, które decydują się na skorzystanie z usług kamieniarskich często zastanawiają się wcześniej, ile kosztują w dzisiejszych czasach nagrobki. Odpowiedź na to pytanie wymaga jednak większej analizy – nie da się bowiem podać jednej kwoty. Zwykle średni koszt wynosi ok. 2000 zł, jednak można zamówić nieco tańszy wariant, jak również znacznie bardziej ekskluzywny.

Czynników, które decydują o tym, ile trzeba zapłacić za nagrobki, jest dość sporo. Pierwsza z nich to materiał, z jakiego korzysta zakład kamieniarski zgodnie z wolą klienta. Duży wpływ na koszt ma także rozmiar zamówienia. Nietrudno domyśleć się, że niewielkie, pojedyncze nagrobki są tańsze niż ogromne grobowce rodzinne.

Jeśli zakład kamieniarski ma zlecone wykonanie rzadko spotykanych form tablic, płyt czy pomników, wówczas również może wzrosnąć cena za usługę. Tradycyjne, proste nagrobki, które nie wymagają dużego nakładu pracy, są opcją mniej kosztowną. Trzeba pamiętać, że zakład kamieniarski zawsze powinien wykonać swą usługę solidnie i profesjonalnie.