Domy z drewna

Coraz większą popularnością cieszą się w naszym kraju domy z drewna, które uważane są przede wszystkim za zdrowe oraz tanie i niezwykle szybkie w budowie. Zdaniem specjalistów domy z drewna posiadają wiele różnorodnych zalet, których nie sposób nie docenić.

Warto pamiętać o tym, że z racji tego, że drewno jest naturalnym surowcem, który posiada zdolność do samoregulacji wilgotności, dzięki czemu stwarza niepowtarzalny mikroklimat wnętrza. Jak pokazują badania, w krajach, gdzie budownictwo z drewna jest bardzo popularne i szeroko rozpowszechnione, statystyczni mieszkańcy takiego rodzaju domów żyją o kilkanaście lat dłużej. Kolejną zaletą tego rodzaju nieruchomości jest szybka budowa, która trwa zazwyczaj około trzech miesięcy, co jest niezwykle krótkim czasem. Koszt drewnianego domu jest także niższy, przede wszystkim ze względu na jego lekką konstrukcję, która ogranicza praktycznie do minimum wielkość fundamentów.

Poza wybudowaniem fundamentów, drewniane domy nie wymagają żadnych innych mokrych prac, takich jak betonowanie czy murowanie, dlatego też jego budowa może odbywać się także w okresie zimowym co jest dla wielu osób ogromną zaletą. Domy drewniane posiadają taką konstrukcję, która pozwala na niezwykle łatwe przebudowy, rozbudowy oraz wszelkiego rodzaju modernizacje, takie jak przestawianie ścianek czy też naprawa instalacji. Wszystkie ściany oraz dach na całej powierzchni wyłożone są folią paroizolacyjną, a ponadto są w pełnej grubości wypełnione izolacją cieplną, co w znaczący sposób wpływa na wysoką izolacyjność cieplną ścian zewnętrznych zapewniając użytkownikom niskie koszty eksploatacyjne.

Biorąc pod uwagę tak ogromną ilość zalet, jakimi charakteryzują się domy z drewna, nie ma nic dziwnego, że są one tak popularne w wielu krajach, a także w Polsce zaczynają cieszyć się coraz większym uznaniem, wśród osób planujących wybudowanie własnego domu.