Planując zakup domu na wsi trzeba wcześniej wszystko dokładnie przekalkulować. Rozważyć wszystkie za i przeciw, gdyż po zakupie nieruchomości na takie rozważania jest już za późno. Przy nierozważnym zakupie bywa, że pierwsza fascynacja szybko mija, a potem pozostaje tylko kłopot. Dlatego przed zakupem nieruchomości warto skorzystać z pomocy bezstronnego obserwatora, który będzie potrafił doradzić.
Chcąc nabyć nieruchomości na wsi szukamy ofert w prasie, portalach internetowych, lecz warto również popytać wśród znajomych, albo indywidualnie pojeździć po wybranej okolicy celem rozeznania. Taki wywiad środowiskowy często jest najlepszym wyjściem, gdyż oprócz nieruchomości na sprzedać możemy – również poznać piękną historię z nią związaną.
Bywa przy odrobinie szczęścia, że trafimy na dom w dobrym stanie i za nieduże pieniądze. Dlatego tym bardziej trzeba się rozglądać za ofertami pochodzącymi nie z jednego, lecz z różnych źródeł. W sytuacji napotkania takiej korzystnej oferty warto podjąć dość szybką decyzję o zakupie, co nie znaczy, że nierozważną. Trzeba działać szybko, lecz wcześniej dokładnie dowiedzieć się na przykład tego, czy siedlisko nie jest obciążone długami, czy nie posiada współwłasności, itd.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.