Praca w policji wydaje się prosta i przyjemna. Wiele osób marzy o tym, aby pracować jako policjant lub policjantka. Niestety droga do pracy w policji nie jest taka prosta. Są osoby, które nawet kilka razy podejmowali próbę zaliczenia testów policyjnych. Nie zawsze udaje się to za pierwszym razem.
Gdy zdecydujemy się na udział w rekrutacji to pierwszym jej etapem jest złożenie odpowiednich dokumentów. Są to list motywacyjny, cv, ankieta personalna, świadectwo dojrzałości. Następnie musimy czekać na kontakt ze strony jednostki rekrutującej. Gdy nasza kandydatura będzie spełniała oczekiwania zostaniemy zaproszeni na testy do policji.
Do testów tych powinniśmy się odpowiednio wcześniej przygotować, aby zwiększyć swoje szanse na zdanie ich. Pierwszy z testów jaki nas czeka do test ze znajomości przepisów. Po zdaniu tego testu kandydatów do policji czeka test sprawnościowy. W jak najkrótszym czasie należy pokonać tor przeszkód. Wiele osób nie zalicza tego testu. Na osoby, które przejdą dalej czeka jeszcze test psychologiczny. Z całą pewnością można powiedzieć, że nie łatwo zostać policjantem.