Decydując się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym, często jesteśmy kuszeni niskimi cenami, pięknymi wizualizacjami oraz obietnicami, jakie składają nam deweloperzy. Warto jednak dobrze się zastanowić zanim złożymy podpis na umowie przedwstępnej.
Najlepiej zacząć od sprawdzenia wcześniejszych inwestycji danego dewelopera. Jeśli nieruchomości znajdują się na terenie naszego miasta, warto je także odwiedzić. Równie ważne jest zapoznanie się z wpisami do księgi wieczystej oraz planami zagospodarowania przestrzeni wokół inwestycji. Może się bowiem okazać, że piękny widok za oknem zniknie, a w zamian pojawią się inne nieruchomości. Deweloperzy niezbyt chętnie będą o tym fakcie informować. Dobrym krokiem jest także zapoznanie się z ofertami konkurencyjnymi.
Jeśli mamy wątpliwości, czy dana oferta jest dla nas dobra warto także skonsultować się z renomowanym doradcą finansowym. Ma on wiedzę i doświadczenie, będzie mógł więc ocenić atrakcyjność danej oferty i chętnie wspomoże nas w negocjacjach.