Wiele młodych osób, zwłaszcza w obliczu istnienia korzystnych programów takich jak MDM, stoi obecnie przed trudnym wyborem – muszą oni mianowicie zdecydować, czy powinni oni zdecydować się na zakup nieruchomości, czy też jej wynajem.
Druga z wymienionych możliwości, poza kilkoma małymi wyjątkami, nie jest godna polecenia. Po pierwsze, nie mamy nigdy gwarancji, że właściciel nie zechce zerwać z nami umowy w którymkolwiek momencie jej trwania, a my zostaniemy bez dachu nad głową. Rynek wynajmu nieruchomości nie jest niestety aż tak dobrze uregulowany prawnie jak na przykład na zachodzie Europy, a co za tym idzie – ryzyko wystąpienia takiej sytuacji jest dużo większe.
Istotny jest także aspekt materialny. Będąc osobą wynajmującą mieszkanie, wydajemy swoje pieniądze tylko i wyłącznie celem zapewnienia korzyści materialnej komuś innemu. Nieruchomości to dość lukratywny sposób na zarobienie stosunkowo dużych pieniędzy, co doskonale widzą wynajmujący, nierzadko oferujący ceny niższe niż koszt comiesięcznej raty kredytu.
Z tych względów zdecydowanie poleca się zakup własnego mieszkania. Jest to na pewno znakomita inwestycja w przyszłość.