Przy produkcji najróżniejszych materiałów począwszy od ubrań, przez artykuły spożywcze aż po materiały budowlane pojawia się pytanie ? jak w najprostszy sposób dostarczyć te artykuły do odbiorców. Odpowiedź jest jedna ? zapakować wykorzystując palety drewniane. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie palet euro, które są znormalizowane i mają stałe wymiary. Jednocześnie są to palety bardzo wytrzymałe, bo ich nośność wynosi aż 1500kg, co daje możliwość zapakowania na nich dużej ilości podkoszulek jak i dużej ilości na przykład ciężkich krawężników betonowych. Jedną z firm, która produkuje właśnie takie palety jest firma prowadząca sklep internetowy pod adresem http://www.kalpol.com.pl/palety-euro- zielona-gora.html. Palety tam produkowane spełniają wszystkie wymagania normowe jak i są wykonane w wysokiej jakości.

Palety, które są już używane w przedsiębiorstwach ulegają zużyciu. Widać to na pierwszy rzut oka po ich stanie i ewentualnych brakach w deskach. W takim przypadku można te braki uzupełnić, a jeżeli palety już nie nadają się do użytku można je zwrócić właśnie do punktu producenta, który daje taką możliwość lub wykorzystać w inny sposób.

Transport produktów spakowanych na paletach drewnianych jest prosty. Wystarczy mieć do dyspozycji maszynę, która potocznie nazywana jest paleciakiem. Paleciaki występują w różnych postaciach, można spotkać pełne wózkowe w których operator siedzi w specjalnej kabinie i obsługuje widły, ale również istnieją paleciaki ręczne ? częściowo zmechanizowane. Można je spotkać będąc na zakupach w marketach gdzie obsługa przywozi przy pomocy właśnie takich paleciaków produktu na teren sklepu z magazynu co bardzo ułatwia pracę, bo zmniejsza wysiłek fizyczny pracowników jak i przyśpiesza wystawienie danego produktu na salę sprzedażową.

Jak widać palety drewniane są bardzo potrzebne w przemyśle ze względu na transport produktów. Ułatwiają jak i zmniejszają pracę osób pracujących w danym miejscu oraz skracają czas pracy, dzięki czemu można wykonywać inne czynności związane z pracą.