Wiele osób szuka w Internecie pomysłów na urządzenie mieszkania w stylu skandynawskim. Pociąga nas w tym stylu jego prostota, funkcjonalność oraz dyskretny urok dodatków. To właśnie te ostatnie sprawiają, że wnętrza urządzone po skandynawsku mają ten niepowtarzalny klimat i urok domowego ogniska. Jak zatem urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim? Oto kilka praktycznych rad.

Gdybyśmy mięli w dwóch słowach zdefiniować skandynawskie wnętrza, to należałoby koniecznie wspomnieć o drewnie i bieli. To one odgrywają główne role w skandynawskich domach i należy poświęcić im najwięcej uwagi. Styl skandynawski to przede wszystkim surowe drewno w różnych jego odmianach. Drewniane powinny być nie tylko podłogi, ale również ściany, które często zdobi biała boazeria.

Ważnym elementem są również drewniane meble, które często występuję w tonacjach bieli.
Mogą one być klasyczne lub bardziej nowoczesne. Należy pamiętać, aby nie zagracać pomieszczeń. Nadmiar mebli jest głównym wrogiem stylu skandynawskiego. Możemy śmiało łączyć meble tradycyjne z nowoczesnymi, uzyskując w ten sposób eklektyczne wnętrza.

Pamiętajmy o dodatkach. W szanującym się skandynawskim domu nie może ich zabraknąć. To właśnie one budują ten skandynawski swojski nastrój. Niezastąpione będą dodatki w stylu shabby chic, czyli stare lub celowo postarzane artykuły dekoracyjne przeważnie wykonane z drewna, ceramiczne bądź metalowe, np. wszelkie dzbanki, kubki, skrzynki i haczyki. W skandynawskich domach są one chętnie eksponowane na otwartych półeczkach i w kredensach. Nie zapominajmy też o wszelkiego rodzaju latarenkach, które zapewniają nastrojowe oświetlenie, bo dekorowanie światłem to również domena Skandynawów.