Niewątpliwie kupno nieruchomości jest przyjemnością, mimo wielości czynników, na które zwyczajnie lepiej zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Z pewnością gorzej jest, gdy nie mamy za co kupić danej nieruchomości. Zakładając jednakowoż pozytywny scenariusz pomyślmy, na jakie rzeczy – generalnie rzecz biorąc – warto zwracać szczególną uwagę kupując nieruchomości…

Ważny dla nas na pewno powinien być ogólny stan domu. Czy na ścianach nie ma grzybu, pleśni? Czy poprzedni właściciel dbał o domostwo? Jaki jest stan dachu? Jak wygląda sytuacja z instalacją elektryczną i kanalizacją? To tylko niektóre z pytań, na jakie powinniśmy sobie odpowiedzieć.

Istotny jest też dokładny status prawny danej parceli wraz z domem. Nie chcielibyśmy przecież paść ofiarą jakiegoś oszustwa. Poradźmy się w tej sprawie fachowców, wybierzmy też dobrego notariusza.

Niebywale ważkim czynnikiem przy decyzji o kupnie nieruchomości jest też jej lokalizacja zwłaszcza w odniesieniu do potencjalnych dojazdów do sklepów i pracy oraz do bezpieczeństwa w danej okolicy.