W dzisiejszych nowoczesnych czasach, coraz więcej osób dąży do tego, aby żyć jak najbliżej natury i w zgodzie z nią. Codziennie spędzamy wiele godzin w wieżowcach i biurowcach i we własnych domach chcemy poczuć się naturalnie. Dlatego też wiele osób decyduje się na elewacje drewniane swoich domów. Taka moda przyszła do nas z krajów skandynawskich, gdzie stawia się właśnie na naturalne elementy w budowie domu. Drewniane elewacje niosą za sobą same plusy.
Przede wszystkim, zapewniają one odpowiednie ocieplenie domu zimą. Drewno egzotyczne, z którego są one wykonane idealnie ogrzewa, natomiast latem nie pochłania tak szybko światła słonecznego i dom nie nagrzewa się. Podobne rozwiązani stosowane są również bardzo często na tarasach, gdzie takie drewno egzotyczne sprawdza się najlepiej.
Warto zdecydować się również na drewniane donice ogrodowe. Stanowią one bowiem piękną ozdobę każdego ogrodu, a jednocześnie zapewniają wszystkim posadzonym w nim roślinom odpowiednią osłonę przed zimnem i wiatrem w miesiącach jesienno-zimowych.