Wybierasz się na studia do Poznania albo może chcesz zdobyć atrakcyjniejszą i lepiej płatną pracę w stolicy Wielkopolski? Jeżeli przy okazji chcesz poszukać naprawdę ciekawe mieszkanie do wynajęcia w Poznaniu, to najlepszym czasem na taką decyzję jest czerwiec i to z dwóch względów. Po pierwsze, właśnie w czerwcu ceny są z reguły najniższe. Po drugie, w tym miesiącu nie powinno być większych problemów ze znalezieniem optymalnego lokum ze względu na ilość dostępnych ofert, także tych najbardziej atrakcyjnych.
Wyjaśnienie takiego stanu jest banalnie proste – właśnie w czerwcu lub na przełomie czerwca i lipca wiele osób kończy studia, część studentów podejmuje decyzję o zmianie stancji, więc jest w czym wybierać, a ponadto ceny mogą okazać się niższe nawet o 15-20%, szczególnie w stosunku do cen pojawiających się pod koniec sierpnia, a także we wrześniu i październiku.
W każdym razie, warto pamiętać, kiedy tak naprawdę najlepiej szukać nowego lokum i wtedy ciekawe mieszkanie do wynajęcia w Poznaniu na pewno uda się znaleźć bez problemu.