Studenckie życie, zwłaszcza po opuszczeniu rodzinnego gniazda, wiąże się z wieloma wydatkami. Czynsz, wyżywienie, komunikacja miejska, a i przecież nie samą nauką człowiek żyje! Skąd wziąć pieniądze na imprezy i inne przyjemności?
Poniżej przedstawiam jeden ze sposobów, dzięki którym studenci mogą załatać dziurę w swoim domowym budżecie:
Korepetycje dla maturzystów – jeżeli świetnie napisałeś bądź napisałaś maturę i jesteś na bieżąco z materiałem, to udzielanie korepetycji młodszym kolegom może okazać się strzałem w dziesiątkę. W Internecie znajdziesz wiele portali ogłoszeniowych (na przykład Gumtree, regionalne portale informacyjne lub stricte edukacyjne), na których możesz zamieścić swoje ogłoszenie.
Twoim atutem jest wiek – Twoi uczniowie nie będą czuli takiej bariery wiekowej jak w przypadku doświadczonych nauczycieli.
Kolejny atut? Cena. Zakładam, że nie posiadasz wykształcenia kierunkowego i pedagogicznego, zatem powinieneś zaoferować niższą stawkę niż doświadczeni korepetytorzy.
Korepetycje dla maturzystów to przyjemny sposób na dorobienie sobie podczas studiów. To od Ciebie zależy, ilu klientów chcesz obsłużyć, dlatego praca ta daje Tobie większą elastyczność niż na przykład praca w restauracji czy kawiarni.