Absolwenci politechniki, którzy ukończyli kierunek mechanika i budowa maszyn, muszą cały czas poszerzać swoją wiedzę. Technika i nauka idzie tak do przodu, w dzisiejszych czasach, że dobrzy inżynierowie nigdy nie osiadają na laurach.

Kierunek mechanika i budowa maszyn to jeden z najbardziej podstawowych kierunków inżynieryjnych, dopiero tutaj podczas studiów młodzież poznaje w jaki sposób działają, a przede wszystkim w jaki sposób są skonstruowane wszystkie maszyny przemysłowe. Przy pomocy odpowiednich programów komputerowych próbują swoich sił i sami projektują już pewne projekty maszyn.
Cała inżynieria mechaniczna to nauka korzystająca z informacji i zdobyczy innych nauk, toteż ciągle trzeba być na bieżąco z wszystkimi naukowymi nowinkami. Tacy studenci mogą być pewni swojej przyszłej przydatności dla społeczeństwa, na pewno będą chętnie zatrudniani i poszukiwani na rynku pracy.
Ludzie posiadający umysł ścisły sprawdzą się doskonale jako inżynierowie, doskonale będą rozumieć wszelkie meandry tej trudnej nauki.