Poznaj ostatni z 4 najczęściej występujących typów lasek i dowiedz się jak sobie z nimi radzić (UWAGA: tylko dla facetów)

4) Kumpela (znana też jako „Dziewczyna z sąsiedztwa”) charakteryzuje się tym, że sprawia, że czujesz się przy niej dość swobodnie. Jest miła, koleżeńska, naturalna i urocza. Zwykle ubiera się w dżinsy lub na sportowo. Maluje się dyskretnie. Można się z nią dogadać, nie robi problemów z byle czego. Potrafi docenić dobre cechy w chłopaku i raczej wiąże się z kimś kto przejawia silne wartości, jest praktyczny, kto ma jakiś cel w życiu i do niego dąży. Sama też ma swoje wartości i priorytety, ceni szczerość i zaufanie. Może należy do paczki znajomych, gra w drużynie sportowej, uczestniczy w różnych akcjach społecznych. To rodzaj dziewczyny, z którą można kraść przysłowiowe konie. Możesz ją spotkać dosłownie wszędzie: w szkole, na boisku, na treningu siatkówki, na kursie samoobrony, u kolegi na grillu. Szkopuł w tym, że ona może nie dostrzegać w tobie nic więcej niż zwykłego kolegi…ale to ulegnie zmianie kiedy wprowadzisz w życie poniższe wskazówki! Musisz działać tak, aby zasadzić jej w ślicznej główce pomysł, że mógłbyś być więcej niż tylko kolegą.

Sposób podejścia i postępowania: jeśli jesteś spoza ścisłego kręgu znajomych to koniecznie znajdź kogoś kto cię wprowadzi do grupy. Teraz czas na strategię. Zanim zaczniesz działać, poświęć trochę czasu na rozeznanie terenu. Kiedy już będziesz swojakiem, obserwuj ją, sprawdź jaką pozycje ma w grupie – czy jest przebojowa, czy bardziej spokojna, czy walczy o uwagę czy woli obserwować. Kiedy już zorientujesz się, który z tych dwóch typów reprezentuje twoja „Dziewczyna z sąsiedztwa” możesz zastosować następujące techniki. Jeśli jest duszą towarzystwa – stań się jej fanem. Pamiętaj tylko o tym by zachować umiar nie zachwycaj się absolutnie wszystkim i nie zaśmiewaj nawet jeśli żart jest średnio śmieszny, bo wsławisz się jako wazeliniarz bez kręgosłupa. Chwal jej przebojowość, wspieraj jej chęć bycia na topie. Sam też pokaż, że potrafisz zawojować całe towarzystwo swoim porażającym urokiem osobistym i poczuciem humoru. Dziel się z nią gronem swoich fanów. Promuj ją przy ludziach, broń przed złośliwymi komentarzami, szczególnie kiedy ona jest w pobliżu. Stwórz odpowiednie warunki by mogła błyszczeć. A teraz szybki rzut okiem na typ numer 2. Jeśli przejawia typ bardziej zamknięty w sobie, dowiedz się co lubi, zagaduj do niej, żartuj z nią, słuchaj jej z uwagą, rzucaj się do pomocy zawsze kiedy czegoś potrzebuje. Posyłaj długie spojrzenia i spuszczaj wzrok kiedy cię przyuważy. Rozpowiedz po znajomych, że uważasz ją za super dziewczynę, że jest inteligentna i zupełnie inna niż reszta dziewczyn. Zawsze dobrze o niej mów, znajomi na 100% jej doniosą. Organizuj wypady dla całej paczki, staraj się być widoczny w grupie, ale nie przesadzaj. Ten typ dziewczyn nie lubi chłopaków, którzy zbytnio błyszczą w towarzystwie gdyż kojarzą im się z podrywaczami – jeśli zakwalifikuje cię do tej grupy to nie będzie ci ufała. Poproś ją czasem o radę, opinię na jakiś neutralny temat. Zabierz na wycieczkę rowerową. Znajdź jakiś rodzaj aktywności fizycznej, którą możecie wspólnie wykonywać – bieganie, rolki, może jakiś wolontariat w schronisku dla zwierząt. Pokaż jej, że jesteś zaangażowany w ochronę środowiska albo w pomoc potrzebującym, taki chłopak zazwyczaj jest postrzegany przez tego typu dziewczyny jako wrażliwy i szlachetny i to wzbudza w nich szacunek. Pamiętaj – szczerość to u niej podstawa. Nie kłam, nie mów źle o innych, szanuj ją i jej przyjaciół, bądź wierny i trzymaj się swoich wartości. Nie graj z nią w żadne gry psychologiczne, bądź prawdziwy w tym co robisz.