Aż chce się zakrzyknąć- matura to bzdura. Nie da się ukryć, że z perspektywy licealisty wizja matury jest przerażająca, później rozumiemy, że nasz lęk był przesadny.

Nauka do matury powinna być odpowiednio zaplanowana. Im wcześniej zaczniemy, tym mniej będziemy stresować się przed egzaminem. Systematyczna edukacja to coś, na co powinniśmy postawić przed egzaminem maturalnym.
Jak zacząć?
Kluczowe jest zastanowienie się nad przedmiotami maturalnymi, które będziemy zdawać na poziomie rozszerzonym. To im trzeba poświęcić najwięcej uwagi w całym toku nauki. Oczywiście podstawowe przedmioty też są istotne, ale nie da się ukryć, że wiedza potrzebna do ich przyswojenia jest dużo mniejsza.

Wydrukować wymagania
By zacząć naukę, należy wiedzieć, jakie konkretnie zagadnienia obowiązują na egzaminie maturalnym z danego przedmiotu. Najwygodniej po kolei przypominać sobie każde zagadnienie. W ten sposób na maturze nic nas nie zaskoczy.
Dbać o odpowiednią dietę i ruch
Nie zamykajmy się przed maturą w domu. Wychodźmy, ćwiczmy, zdrowo się odżywiajmy i wysypiajmy. Zmęczony i wyniszczony organizm znacznie gorzej przyswaja wiedzę, a tego nie chcemy, prawda?

1 KOMENTARZ

Comments are closed.