Szkoły pełne narkotyków

Co trzeci uczeń przyznaje, że w szkole zażywa się narkotyki – pisze poniedziałkowa „Rzeczpospolita”. Dodatkowo więcej jest przestępstw z tym związanych. ZOBACZ RAPORT

Jak wynika z raportu NIK, do którego dotarła „Rzeczpospolita”, szkoły nie dają skutecznego odporu rosnącemu zagrożeniu narkotykami.

– W Polsce jest budowany system profilaktyki narkotykowej, ale jakość zajęć prowadzonych w szkołach
Produkowali w domu amfetaminę. „Urządzenia pracowały pełną parą”
Dwaj mieszkańcy…

jest wciąż niewystarczająca. Zbyt często profilaktyka ogranicza się do lekcji wychowawczych prowadzonych przez nieprzeszkolonych w tym zakresie nauczycieli – mówi gazecie prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Izba wzięła pod lupę m.in. 32 szkoły.

Widzieli i co dalej?

„Rzeczpospolita” pisze, że ponad 30 proc. uczniów było świadkami tego, jak ktoś w szkole zażywa narkotyki lub o takich procederze słyszało. 17 proc. badanych widziało, jak narkotyki były sprzedawane ich kolegom. W ankietach przebadanych zostało ponad 11,5 tys. uczniów. O problemie narkotyków mówią też nauczyciele. Co trzeci z nich przyznał, że w miejscy swojej pracy narkotyki są problemem.

„Rzeczpospolita” przytacza dane policji, z których wynika, że w 2012 r. w szkołach podstawowych i gimnazjach doszło do 800 przestępstw narkotykowych.

Spośród placówek zbadanych przez Izbę do co trzeciej co najmniej raz wzywano policję właśnie z powodu narkotyków.

słowa kluczowe: sesja kana, dla brata wiersz, fireproof, poradnia małżeńska poznań fredry, katolicka poradnia psychologiczna warszawa, duszpasterstwo rodzin lublin, rekolekcje małżeńskie czechowice, dziecko ze zdrady żony, kryzys ojcostwa, piwo hello kitty