Gabloty ogłoszeniowe to produkt, który adresowany jest do konkretnych odbiorców. Są to m. in. biura, szkoły, urzędy kościoły, spółdzielnie mieszkaniowe i wiele innych.

Producenci oferują całe mnóstwo tablic, witryn i gablot. ogłoszeniowych, reklamowych. Współczesne gabloty ogłoszeniowe to nowoczesne i estetyczne gadżety, bez których w pewnych w wielu miejscach nie można się obejść. Są produkowane z materiałów najwyższej jakości, przeważnie z użyciem profili aluminiowych, które się anoduje lub maluje proszkowo na dowolny kolor. Dno gabloty czy innej witryny może stanowić płyta magnetyczna, dzięki czemu łatwo na niej umieścić wszystko, co chcemy. Dno może tez być wyłożone materiałem, np. aksamitem czy polarem.
Nadal produkuje się tez gabloty ogłoszeniowe z drewna, np. z litej sosny. Na ten typ gablot tez znajdują się chętni, bo nie zawsze pasuje do wnętrza nowoczesna tablica czy gablota.
Producenci są otwarci na potrzeby klientów i chętnie realizują ich życzenia, które czasami mogą się okazać nawet bardzo oryginalne.