Wyjeżdżając gdzieś trzeba przede wszystkim spełnić wszelkie wymogi odnośnie praw obowiązujących począwszy od wjazdu na dane terytorium, poprzez pobyt tam, jak i również późniejszy powrót. Wszystko to jest o wiele łatwiejsze, jeżeli korzysta się z oferty touroperatora, który to całą wycieczkę zagwarantuje. Przykładowo kiedy celem podróży jest Japonia wycieczka jest możliwa i wówczas to nie jest wymagana wiza. Za wycieczkę rozumie się pobyt kilkutygodniowy, którego głównym celem jest turystyka, na której dodatkowo ów kraj zarabia. Wiele tu może zależeć od prawa obowiązującego w danym kraju.

Jeżeli to jest wycieczka do Japonii ukierunkowana jest na kraj, który tak na dobrą sprawę jest wyspą, więc wymagana będzie tu deklaracja celna, co znaczy, że pewne przedmioty będzie można wnieść na teren kraju, inne natomiast nie. Wszystko odbywa się tu w samolocie, podczas kontroli.

Japonia wycieczki to podróż do niezwykłego, innego, specyficznego kraju, który to bardzo jest przywiązany do swojej historii i tradycji. To właśnie najbardziej może urzec turystę. Nic tu nie jest robione na siłę, wszystko jest naturalne i niezwykle ciekawe.