Ekoturystyka to sposób podróżowania, który opiera się na ekologicznej świadomości turysty. Chcąc postępować ekologicznie, warto zadbać o nasze podejście do wszystkich sfer życia, również do turystyki.

Chodzi przede wszystkim o to, żeby podróżując nie niszczyć przyrody, środowiska naturalnego, nie przyczyniać się do ich dewastacji. To skarb, który powinien służyć w nienaruszonej formie następnym pokoleniom, nie powinniśmy pozwolić, na jego zniszczenie.
Podczas wakacyjnych wyjazdów, warto zwrócić uwagę na to, by podróżując, ciesząc oko przepięknymi krajobrazami, wypoczywając na łonie natury jednocześnie nie powodować jej degradacji, zanieczyszczenia środowiska naturalnego.
Ekoturyści to przede wszystkim ludzie, którzy szanują przyrodę, nie śmiecą w lesie, nie zrywają w nim roślin, nie płoszą zwierząt. Zwracają także uwagę na środek transportu, którym podróżują, wybierając w miarę możliwości te bardziej przyjazne środowisku, nie spalające dużej ilości paliwa. Ekoturystyka ma wiele form, zarówno wypoczynkowych jak i bardziej aktywnych.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.