Wybór dobrego adwokata nie jest prostą sprawą zwłaszcza, jeśli nigdy nie korzystaliśmy z jego usług i nie bardzo wiemy jak się zabrać do takich poszukiwań. Przede wszystkim nie wpadajmy w panikę i zacznijmy od poradzenia się znajomych, rodziny i przyjaciół, być może oni znają dobrą i godną polecenia kancelarię prawną, która ma wysoki wskaźnik wygranych spraw i będzie w stanie wygrać sprawę i dla nas lub przynajmniej pomóc zawrzeć korzystną dla nas ugodę.
Dobry prawnik Kraków jest przykładem dobrej i solidnej kancelarii, która za główny cel swojej działalności stawia sobie przede wszystkim działanie według surowych norm etycznych oraz stawia na jakość świadczonych usług, dążąc do satysfakcjonującego dla klienta zakończenia sporu. Nie zawsze jego finał musi się odbywać na sali sądowej. Często jest to zawarcie ugody.
Dobry adwokat powinien cechować się solidnością, dobrym wykształceniem popartym wieloletnią praktyką, umiejętnością jasnego i zrozumiałego wyjaśnienia i wytłumaczenia zawiłości prowadzonej sprawy.