Znacie to powiedzenie, że ktoś znalazł się „w odpowiednim miejscu, o odpowiedniej godzinie”? Nie da się ukryć, że często właśnie tak rozpoczęły się cudowne kariery. Ale nie da się też ukryć, że nie byłoby ich bez ciężkiej pracy.

Na uczniów bardzo się w dzisiejszych czasach naciska. Progi cały czas się podnoszą, przedmioty maturalne dochodzą, a nauczyciele i rodzice stawiają coraz wyższe wymagania. Dziecko może myśleć, że jakoś się „prześliźnie” przez lata szkolne, a później po prostu wszystko będzie, tak jak miało być, zgodnie z czekającym je przeznaczeniem. Czy jednak rzeczywiście tak jest?
Cóż, oczywiście, że każdemu potrzebny jest łut szczęścia. Bez niego nawet najcięższa praca nie przyniesie efektów. Ale z kolei samo szczęście także nic nam nie da. Edukacja i nauka są niezwykle istotne, w dzisiejszych czasach niewiele jest się w stanie bez nich osiągnąć. Niewątpliwie odgrywają one kluczową rolę w planowaniu naszej przyszłości.
Warto inwestować w edukację, szkołę. Jest ona gwarantem sukcesu w przyszłości. Po co zmarnować szansę, skoro można ją wykorzystać?