Wakacje w pełni. I choć po zakończeniu edukacji kojarzą się one głównie albo z oczekiwaniem na urlop, albo z narzekaniem, że wolne już za nami, warto ten czas wykorzystać jak najlepiej. I nie chodzi o rezerwowanie wycieczek “all inclusive”, ale o rozejrzenie się, co oferuje nam własne miasto.

Wszelkiego rodzaju listy “to do” cieszą się ostatnio dużym powodzeniem. Dotyczą najróżniejszych rzeczy: książek, które chcemy przeczytać, marzeń do zrealizowania przed trzydziestką czy zadań do wykonania danego dnia. Coś w tych listach jest. Skreślanie kolejnych pozycji daje nam wiele satysfakcji i działa motywująco. Dlatego też przygotowałyśmy listę 7 rzeczy do zrobienia latem w Toruniu na 7 wakacyjnych tygodni (tudzież weekendów), które wciąż przed nami.

Wybierz się na targ śniadaniowy – targi śniadaniowe odbywają się regularnie w największych miastach Polski. W Toruniu w co drugą niedzielę organizowany jest Wolny Jarmark Toruński. Można na nim spróbować świeżych lokalnych produktów, takich jak: mleko i sery kozie, mięso z chowu ekologicznego, tradycyjnie wypiekane chleby, potrawy bezglutenowe, wegetariańskie oraz wegańskie. My już byłyśmy. A kto nie miał okazji, niech się wybierze na Przedzamcze 26 lipca.

Obejrzyj film z latem w tle – film z wakacyjnymi krajobrazami w tle to świetna alternatywa dla pochmurnego widoku za oknem, kiedy lato akurat postanowi spłatać nam psikusa. W odległe zakątki udamy się dzięki Kinu Centrum, które zaprasza na projekcje Lata w Prowansji. Szczegółowy repertuar tutaj.

Zagraj w grę miejską – do końca wakacji w recepcji CSW pobrać można bezpłatną grę miejską. Zabierz psa, dzieci, przyjaciół i udajcie się na poszukiwanie zwierząt i innych stworzeń, które skryły się w tkance miasta na Starówce i Bydgoskim Przedmieściu. Zabawa jest bezpłatna i trwa około 2,5h.

Wybierz się na wycieczkę rowerową – w Toruniu powstaje coraz więcej szlaków rowerowych, prowadzących do innych miejscowości województwa. Na dwóch kółkach można się udać, między innymi, do: Chełmna, Chełmży, Ciechocinka, Golubia Dobrzynia, Grudziądza, Osieka, Ostromecka czy Zamku Bierzgłowskiego.

Zrealizuj własny projekt fotograficzny – to świetna okazja, by spojrzeć na swoje miasto z innej perspektywy. Zamiast robić kolejne selfie bądź fotografować kolejny posiłek jedzony w knajpie, uchwyć coś nietypowego. Mogą to być drzwi kamienic, napisy na murach, miejsca znane z filmów czy książek czy oryginalne szyldy reklamowe. Albo spróbuj codziennie robić zdjęcia w tych samych i miejscach i obserwować, jak się zmieniają.

Poczytaj książkę na leżaku – wokół pędzą ludzie, przejeżdżają tramwaje, autobusy, a ty wylegujesz się w najlepsze na leżaku leniwie przewracając kolejne strony powieści. To możliwe. Lody Doppio zachwycają oryginalnością smaków (mascarpone, biała kawa z czekoladą i krokantem, sorbet rabarbarowy), a konsumowane na leżaku smakują jeszcze lepiej. Obowiązkowy przystanek dla wszystkich przebywających w okolicach Placu Teatralnego.

Zorganizuj piknik – zbierz grupę przyjaciół, przygotuj jedzenie, zabierz koc i urządźcie piknik. Polecane miejsca: Park na Bydgoskim Przedmieściu i Barbarka.

tagi: hyundai atos prime sam naprawiam, bajki skubi dubi du po polsku, sinamics v20 instrukcja, brilux 081 instrukcja obsługi, digital breath alcohol tester instrukcja, czarodziejki ostatni odcinek 178