Nasz artykuł o 7 rzeczach, które warto zrobić latem w Toruniu cieszył się waszym zainteresowaniem, dlatego postanowiłyśmy przygotować wersję jesienną. Koniecznie dajcie znać, jakie są wasze pomysły na spędzenie tej pory roku w grodzie Kopernika.

Zagraj w planszówki – jesień to doskonała okazja, by spróbować czegoś nowego. Zaproś znajomych i dajcie się wciągnąć w planszówkowe szaleństwo. A gdy znudzą się wam gry, które macie, udajcie się na planszówkowe wydarzenie w mieście. Co tydzień w godzinach 10-19 w sklepie Grajfer przy Mostowej odbywa się “Planszówkowy poniedziałek”, w trakcie którego możecie zmierzyć się z innymi zapaleńcami i wypróbować nieznane wam jeszcze gry.

Napij się piernikowego latte – jesień i zima smakują i pachną korzennymi przyprawami. A jako, że Toruń piernikiem stoi, korzennych przysmaków ci u nas co niemiara. W chłodne popołudnie wpadnij na piernikową kawę do Kona Coast Cafe, posil się piernikowym naleśnikiem w Manekinie albo piernikowymi Piecuchami z sosem korzennym w Pierogarni Stary Toruń. Wciąż za mało? Udaj się do Jana Olbrachta i zwieńcz ucztę piernikowym piwem.

Zacznij biegać – jesień to najlepsza pora na bieganie. Nie jest ani zbyt gorąco, ani zbyt zimno. Wykorzystaj ten czas, by spróbować nowej dyscypliny. W Toruniu jest wiele ciekawych miejsc, nadających się do uprawiania joggingu. Pamiętasz biegającą Magdalenę Różdżkę w serialu Lekarze? Ty możesz tak na co dzień 😉 Na przebieżkę udaj się na toruńskie mosty, Bulwar Filadelfijski albo do Parku Miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu.

Naucz się szyć – długie jesienne wieczory sprzyjają uczeniu się nowych rzeczy. Jeśli szukasz ciekawego hobby, zapisz się na kurs szycia na maszynie. To teraz bardzo popularne zajęcie. W Toruniu na warsztaty zaprasza Pracownia Uszyjmisie. Po ukończeniu 16-godzinnego kursu opuścisz pracownię z własnoręcznie wykonanymi poszewkami na poduszkę, torbą oraz spódnicą. A gdy złapiesz bakcyla, możesz zgłosić się na kolejne warsztaty np. z szycia oversize’owej bluzy z kapturem, kardigana czy dresowej tuniki.

Odwiedź Muzeum Piernika – ten punkt umieściłyśmy na naszej liście rzeczy do zrobienia jesienią. Do Muzeum Piernika wybieramy się już od dłuższego czasu, ale zawsze pojawia się jakaś wymówka. Jesień to jednak doskonała pora, by to nadrobić. Po pierwsze: mniej turystów, po drugie: może uda nam się wcześniej wprawić w świąteczny nastrój?

Poczuj się w swoim mieście jak turysta – często bywa, że mieszkając w jakimś mieście omijamy miejsca “typowo turystyczne”. A gdyby tak na przekór zwiedzić Toruń z przewodnikiem i spojrzeć na niego z innej perspektywy? Tras jest naprawdę wiele: Twierdza Toruń, Bydgoskie Przedmieście, Toruń krzyżacki, Toruń nocą, Średniowieczny korowód (w strojach!), Toruń legend i mitów – to tylko kilka z nich.

Pośmiej się – śmiech podobno wzmacnia odporność, a ta z pewnością przyda się w sezonie jesiennych przeziębień. Nie szczędź więc sobie powodów do śmiechu i wybierz się na stand-up. Toruńska grupa organizuje stand-upowe imprezy dwa razy w miesiącu w Dwóch Światach i Od Nowie.

słowa kluczowe: cenzurka sześciolatka, tyle sposobów by umrzeć gra android, dzwonek ja uwielbiam ja, divine world s2 mpc, charlotte link drugie dziecko pdf, ubieranki klasyczne nowe