Jaki powinien być porządny podest roboczy?

W każdej grupie produktów można znaleźć produkty wysokojakościowe oraz takie, które w rzeczywistości nie do końca dobrze się sprawdzają. Nawet podesty robocze bywają bardzo różne. Niektóre z nich ułatwiają życie wszystkim firmom budowlanym, podczas gdy inne okazują się kompletnie bezużyteczne i jedynie wyciągają ze swoich nabywców spore pieniądze. Po czym można więc poznać naprawdę dobry podest?

Przede wszystkim będzie odporny na działanie wody. Nawet wylana na niego ciesz nie uszkodzi jego struktury, a rozlana farba nie przebarwi jego powierzchni (o ile szybko się ją zmyje). Najlepsze podesty posiadają też specjalne powłoki antypoślizgowe. Pracownik w żadnym wypadku nie może się na nich poślizgnąć, a to zapewnia mu podwyższone bezpieczeństwo. Wyjątkowo duże rozmiary podestów pozwalają natomiast na swobodne rozłożenie na nich wszystkich sprzętów. Jednocześnie może na nich pracować kilka osób, które sobie w żaden sposób nie przeszkadzają. Każda firma powinna zainwestować w przynajmniej jeden taki podest.

kluczowe słowa: Audyt wewnętrzny GHP, GMP, HACCP – poradnik praktyczny, Pomiary metodą Tegova, Przyczepka samochodowa WNP Suski, decyzja deklaratoryjna